אורגני

מצוות התלויות בארץ,בריאות, הלכה, איכות הסביבה, טבע, תכלת

הכנה ללידה – תהליך ההריון ולידה טבעית

השארת תגובה

תהליך ההיריון אורך 9 חודשים והוא לא תמיד קל עבור הנשים ההרות. מדובר בתשעה חודשים קשים, בהם האם צריכה לעבור בדיקות ולהיות במעקב, לדאוג גם לעצמה וגם לעובר בכל פעילות גופנית או פיזית שהיא תעשה בכל מהלך התקופה ועוד. לרוב הנשים יש בעל תומך המלווה את תהליך ההיריון והלידה ומקל על הקשיים הפיזיים והמנטאליים של האישה במהלך התהליך. אך זה לא מספיק, הרי גבר לא חווה את התהליך וגם לעולם לא יחווה. לכן קיימות “דולות” או מדריכות הכנה ללידה שתפקידן ללוות את האישה ההרה בכל תהליך ההיריון עד הלידה וגם לאחר לידת התינוק
מדריכות הכנה ללידה הן לרוב נשים שחוו את חווית ההיריון והלידה כבר בעבר, לעיתים יותר מפעם אחת והן מוכנות ומוסמכות לתת טיפים ולתת ליווי פיזי ורגשי לנשים ההרות. במדריכות ההכנה ללידה נעזרות בדרך כלל נשים שמדובר בהיריון הראשון שלהם, אך לא רק. לעיתים אישה מרגישה שההריונות הקודמים שלה לא עברו על הצד הטוב ביותר ובהיריון הבא היא רוצה עזרה והדרכה איך להיות מוכנה וערוכה ללידה ולקבל ליווי בתהליך ההיריון. מדריכות ההכנה ללידה בדרך כלל מעבירות שיעורי הדרכה בקבוצות ופחות מלוות באופן אישי את תהליך הלידה כמו הדולות
מדריכות הכנה ללידה עוברות קורס אשר עוסק בתכנים מתקדמים בתחום ההכנה ללידה, תוך כדי מתן דגש על שיטות העברת המידע לזוגות או לאישה ההרה. בנוסף, הקורס מקנה למדריכות כלים להנחיה בקבוצה, הקורס מציע אמצעים להתמודדות עם הקשיים שמתעוררים בזמן ההכנה ללידה
במהלך הקורס שהן עוברות, מדריכות הכנה ללידה מקבלות הדרכה והעשרה על הנושאים הבאים: גישות בהכנה ללידה, מידע אודות לידה טבעית, מתודולוגיה, תקשורת, תהליכים קבוצתיים, משככי כאבים, התערבויות, בדיקות בזמן ההיריון, זוגיות, IVF, התמודדות בלתי רפואית עם מצבים שונים בשלבי ההיריון המתקדמים, שילוב הגבר בקורס הכנה ללידה, הטיפול השגרתי בילוד ונושאים נוספים

מה זאת לידה טבעית

הזמן הגיע וכולנו מתרגשים כמובן , איך אפשר שלא להתרגש מהרגע לא מחכה כל בחורה בעולם, הרגע בו היא מגיעה אולי לשיא חייה , הרגע בו היא הופכת לאמא, אמא לילד או לילדה, אמא לתינוק.
זאת לאחר חודשים ארוכים של סבל והקאות ופחדים וחששות והאם ההיריון יצליח או ללא יצליח, האם הילד ייצא בריא, האם זה יהיה באמצעות לידה טבעית או לידה בניתוח ועוד הרבה שאלות שעולות במוחה של האם, בייחוד שמדובר על לידה ראשונה שעוד יותר מרגשת במיוחד.
אחד מהחלומות הגדולים של אישה שעומדת ללדת היא ללדת לידה טבעית, לא לידה שמחוברים בה למכשירים או לידה בניתוח קיסרי.
לידה ללא שום עזרים רפואיים ללא שום חומרים מיוחדים פשוט לידה בטעיות במקום שהאישה רוצה ובמקום שהאב החדש רוצה ובמקום שיהיה להם טוב ללדת ובמקום שהאיש תוכל ללדת לידה טבעית בצורה הטבעית ביותר ממש פשוטו כמשמעו.
ניתן ללדת בתוך מים או לשבת בתוך אמבט ממש עד לשלבים האחרונים של הלידה ואז להחליט הוא רוצים לידה במים או לידה בכריעה.
לידה טבעית היא לא לידה בבית חולים או "לידה רגילה" בה האישה מגיע אל בית החולים לפעמים מזריקים לה חומרים של זירוז, זריקות נגד כאבים וזירוז הריון וממש יכולה לסבול מלידה קשה וממש לא לידה טבעית.
היום בישראל קיימים מקומות רבים אשר מציעים לאישה את האפשרות של לידה טבעית, לידה שבה הם מאמינים שהאישה יכולה בעצם להתחבר לעצמה ולגוף שלה ולנשיות שלה ולהרגיש כמה טוב זה יותר אישה. ניתן לבחור בלידה בכריעה מחוץ למים ואפילו בחוץ, או לידה במים (גם כן בכריעה).
לעבור לידה טבעית במקום פתוח ויפה , מקום רגוע בטבע עם רעש ציוצי הציפורים ועם הבעל שאיתה ולעבור לידה טבעית בצורה הכי טבעית שאפשר.

 

 

המלצת השבוע- מעכבי בעירה לעץ ומתכת בחברת מעיין מיגון אש

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s