אורגני

מצוות התלויות בארץ,בריאות, הלכה, איכות הסביבה, טבע, תכלת

התאמת המזגנים לצרכים דתיים

השארת תגובה

טמפרטורה מותאמת אישית
יש מזגנים בעלי חיישנים שמסוגלים לאמוד את טמפרטורת החדר, ולפי זה לכוון את עוצמת הקירור/החימום. טכנולוגיה זו יכולה להיות אטרקטיבית במיוחד לדתיים, וזאת מכוון שביום שבת אסור לכוון את הטמפרטורה של המזגן, אפשרות מעולה לבתי כנסת, שבהם לא פעם המזגן עלול להוות עבור חלק מהמתפללים יותר נטל מנכס, כאשר בקיץ המזגן מקרר יתר על המידה.

שעוני שבת
יש שני סוגים מרכזיים של שעוני שבת למזגן. יש שעון שבת חיצוני, שאינו אחר מאשר שקע משכולל שמכיל אפשרות להגדיר את השעות שבהם החשמל יהיה כבוי או דלוק. ישנם גם שעוני שבת למגוון רחב של מכשירים חשמליים, אך עבור המזגן בדרך כלל שעון השבת יהיה בעל שיני-תקע יותר רחבים בכדי להתאים לחורי-השקע הרחבים של המזגנים. יש לזכור שאם רוצים ביום שבת לעשות שינויים בהגדרות השיניים של שעון השבת, הרי שישנם פוסקים שאוסרים זאת, לעומת שיטת המקלים שסוברים שבתנאים מסוימים מותר ל"שחק” עם שיני השעון בתוך השבת.

סוג אחר של שעון שבת למזגן, זה פונקציה פנימית ממוחשבת שנמצאת בחלק מהמזגנים. כאשר פונקציה זו קיימת, ניתן על ידי השלט להגדיר את השעה שבה המזגן נדלק ונכבה. כמובן שיש לזכור אחר צאת השבת, לבטל את שעון השבת.

התחשבות ברגשות של אחרים
סוף דבר, שעון שבת פנימי מבטא התחשבות בדתיים שנצמדים לשיטות המחמירות בשעון שבת חיצוני. בכזו סוגיה טכנולוגית צריך לדעת לא רק את דעת הפוסקים, אלא גם להיות בקיא בפרטים הטכניים, מומלץ להתייעץ עם מומחים למיזוג ולאור חוות דעתם לבחור את המזגן המתאים ביותר.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s