אורגני

מצוות התלויות בארץ,בריאות, הלכה, איכות הסביבה, טבע, תכלת

ההרצאה של הרב אריאל

השארת תגובה

הרב יעקב אריאל – רב העיר רמת גן ואחד מגדולי הדור

הרב יעקב אריאל הרצה על כלאי הרכבה בהנדסה גנטית. מכל דבריו של הרב זה נראה שדחוק לומר שיש בהנדסה גנטית איסור כלאי הרכבה וגם אם יש איסור אז האיסור מתקיים רק כאשר הגן הזר מגיעה ממקור צמחי.

אך למי שחושב שאין שום בעיה עם הצמחים המהונדסים – מוקדם מדי לחייך. הרב גם הוסיף בדבריו שכל ההתערבות במעשה בראשית מותרת רק כאשר ההנדסה הגנטית נעשית לתועלת האנושות. הרב לא ממש הכריע האם כל פעולות ההנדסה מזיקות לאנושות או מועילות. ידוע שאירופה באופן כללי מתנגדת לכל החדשנות הזו וארצות הברית תומכת, הרב אמר שהיהדות נמצאת באמצע בין שתי המחנות.

הרב לא אמר זאת בצורה מספיק מפורשת אבל זה קצת משמע מדבריו (והדברים שאני הולך לכתוב זה כבר פירוש שלי לדברי הרב) שכאשר עושים הנדסה גנטית בטבק או בסוכר שמיועד למשקאות קלים הרי שזה לא נעשה לתועלת האנושות מכוון שניתן לנהל חיים נורמליים גם בלי סיגריות ומשקה ממותק. אך כאשר ההנדסה הגנטית נעשית במטרה שהשדה יפיק יותר תנובה על מנת להלחם ברעב העולמי (ובמידה ואכן ההנדסה הגנטית מקלה על בעיית הרעב העולמי) אז אין איסור התערבות במעשה בראשית.

מכל הנאמר נראה שכאשר יהודי קונה סיגריות שמכילים טבק מהונדס הרי שהוא תומך כספית בהתערבות אסורה במעשה בראשית, ולא יהיה דחוק לומר שאותו דין מתקיים גם כאשר יהודי קונה שתייה שממותקת בסוכר מהונדס במקום לשמוח במים מינרלים הישר מהטבע, ללא צורך בהתערבות אסורה ומיותרת במעשה בראשית.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s